Школска 2017/2018. година

Сарадња ученика са библиотеком ОШ "Митрополит Михаило"

Извештај о обележавању Дана планете Земље у школској библиотеци ОШ ,,Митрополит Михаило" у Сокобањи

Наша школа је ову недељу (од 16.4.-20.4.2018.године) посветила едукацији ученика о важности заштите животне средине од загађења, кроз различите активности радионичког типа, на тему Рециклажа.

У понедељак је организована радионица са првацима под називом Ја волим планету Земљу.

У уторак је организована радионица Корњаче са другим разредом.

У среду је организована радионица Јабуке са трећим разредом.

c

У четвртак су организоване радионице Дрво и Поруке планети Земљи са четвртим разредом.

d

Подршку и помоћ нам је пружила и колегиница Лела Милосављевић ликовним радовима ученика старијих разреда..

e

У петак смо поставиле изложбу и дале изјаву за локалну телевизију,која будно прати сва дешавања у школској библиотеци.

Јулија Петровић и Тања Глигоријевић

Извештај о обележавању Ускрса, најрадоснијег празника у школској библиотеци ОШ ,,Митрополит Михаило“ у Сокобањи

Недеља у библиотеци (од 26.3.2018. до 30.3. 2018. године) била је посвећена Ускрсу-најрадоснијем празнику у Срба, кроз креативне радионице са ученицима од I-IV разреда и дружење са вршњацима из Бање Врујци и Ниша.

У понедељак је организована радионица са првацима под називом Пиле.

a1

У уторак је организована радионица 3Д ускршње јаје са другим разредом.

a2

Уторак је био и дан посвећен дружењу ученика I-2 са ученицима II разредаОШ “Милан Ракић“ из Бање Врујци

a3

У среду је организована радионица Ускршњи зека   са трећим разредом.

a4

Среда је била и дан посвећен дружењу ученика I-1 и I-3 са ученицима три одељења I разреда ОШ “Душан Радовић“ из Ниша.

a5

У четвртак је организована радионица Ускршња корпицаса четвртим разредом.

a6

Учитељи млађих разреда су се потрудили око ликовних и литерарних радова.

a7

У петак смо поставиле изложбу и дале изјаву за локалну телевизију, која будно прати сва дешавања у школској библиотеци.

a8

a9

Јулија Петровић и Тања Глигоријевић

Извештај о спроведеној акцији „Читај гласно“ у основној школи „Митрополит Михаило“ у Сокобањи

Друштво школских библиотекара Србије покренуло је акцију „Читај гласно“,којом смо 21.2.2017. године обележили Међународни дан матерњег језика.

Акција је спроведена у просторијама школске библиотеке под слоганом“Подели радост читања са свима“!

Од 11.55 до 12.40 ученици млађих разреда су гласно читали текстове по избору,а затим постављали питања окупљенима ради повратне информације о разумевању прочитаног.

Од 12.40 до 13.30 исте активности су спроведене са ученицима старијих разреда.

У акцији је учествовало 45 ученика од I-IV разреда и 40 ученика од V-VIII

Из редова млађих разреда, петнаесторо је гласно читало текст и постављало питања осталим учесницима, а из редова старијих дванаесторо.

У акцији су активно учествовали и присутни слушаоци, изражавајући способност разумевања прочитаног кроз критичко тумачење прочитаних текстова.

Све активности су пратили учитељи ОШ“Митрополит Михаило“, директор, стручни сарадници и дали велики допринос у реализацији.

Спроведену акцију пратила је локална телевизија, а завршила се успешно, уз велико задовољство организатора и учесника.

Јулија Петровић и Тања Глигоријевић

Извештај о спроведеној акцији „Књига за књигу“

Од 25.10.-1.11.2017.године наша школа је спровела акцију “Књига за књигу“.

Чланови новинарске секције са школским библиотекарима, као координаторима акције, сакупили су 41 књигу за размену.

1. 11.2017. године дошло је до размене по принципу “колико си књига донео, толико можеш да узмеш“.

Размена је обављена, али је остало 10 књига. Нико се није јавио да их узме. Договор на нивоу секције да буду доступне читалачкој публици током целе године.

Ваши новинари

Наталија Ђорђевић